דבר המנהלת למועמדים

 
הי, אני נועה. לחצו כאן

תלמידים והורים יקרים,

לקראת תחילת הרישום לבית ספרנו, אנו מבקשים להביא לידיעתכם מידע שיסייע לכם בשלב זה של חייכם, בו אתם נמצאים בנקודה של בחירת דרככם החינוכית ועליכם לבחור מהו מסלול המשך הלמידה שלכם בחטיבת הביניים ובחטיבה העליונה. 

בשלב זה עליכם לשקול צעדיכם ולבחון את הדרך המתאימה לכם. אם הגעתם לאתר שלנו סימן שאתם מחפשים דרך יצירתית ללמידה, דרך ששמה את האדם במרכז העשייה החינוכית ורואה לעצמה מחויבות להביא כל אדם לכדי מיצוי יכולותיו והפוטנציאל הגלום בו.  הנה לפניכם מספר נושאים שכדאי שתדעו עלינו: 

בשנת הלימודים תשע"ח לומדים בבית הספר 512 תלמידים בשכבות ז עד יב'


חשוב לנו שיגיעו ללמוד בבית הספר שלנו תלמידים שרוצים ומתחייבים ללמוד בלמידה מבוססת פרויקטים, הדורשת אחריות אישית,סקרנות,יזמות, התנהגות נאותה, מקצועיות  ויצירתיות. זאת הסיבה שאנו דורשים מכל תלמיד להשתתף בהליך הבא:


* יום התנסות - ימי ההתנסות שלנו יתקיימו בימים שלישי ורביעי 13-14 בפברואר 2018, 

   בחטיבת הביניים, רחוב ירמיהו 16.

* ראיון אישי על ידי הנהלת בית הספר.

* הגרלה מבוקרת תתקיים בעיריית חולון.  


הקבלה לבית הספר תלויה בהשתתפות בשלוש השלבים הנ"ל


כדי לקיים למידה מבוססת פרויקטים, אנו מקפידים על יחס אישי לכל תלמיד ועל דיאלוג עם הצוות כדרך ההתנהלות שלנו.


בבית הספר יש לנו צוות מורים יוצא דופן, העוסק בחינוך מתוך תחושת שליחות, באהבה ובסקרנות, ועושה הכל,  כדי להביא לכדי הצלחה של התלמידה והתלמיד תוך עבודה ופתוח מתמיד של מודל הלמידה מבוססת הפרויקטים בעלת מכוונות לקהילה. אצלנו, מתקיימת עבודת צוות אמיתית, המדגימה הלכה למעשה סינרגיה בין משתתפי התהליך החינוכי תלמידים ומורים ומתוך אמונה משותפת בתפיסה ובמודל שהקמנו.


הלמידה אצלנו ייחודית. אנו מדברים על למידה שהיא רלוונטית לתלמידים, קשורה לנעשה בעולם, בין-תחומית, בעלת היבטים ערכיים,כוללת חקר ועשייה תוך עיסוק בשאלות מרתקות. האמור נכון לגבי לימודי המדעים, הרוח (הומניסטיקה), טכנולוגיה והאמנויות וכן הלמידה במגמות הלימוד השונות. 


בשנה"ל תשע"ח נפתחו בבית הספר מגמות לימוד בעלות אופי המזמן למידה מבוססת פרויקטים:


ביולוגיהנלמדת כמקצוע של  5 יח"ל בצורה פרויקטלית, 100% הערכה חלופית (היחידים בארץ). תכני ההוראה צמודים לתכנית הלימודים של משה"ח, אך הלמידה מלווה בהתנסות מעשית וחווייתית לכל אורך הדרך. בשנתיים האחרונות מבצעים תלמידי ביולוגיה את עבודת הביוחקר שלהם בחברת "ביוטק" הסמוכה לביה"ס ומשתתפים בפרויקט מחקרי חדשני בתחום הריפוי הביולוגי ממחלת הסרטן. מלבד זאת, הקימו תלמידי המגמה חדר בריחה לתלמידי  ביולוגיה ברמת  בגרות, המשמש גם את הקהל הרחב.

תנאי קבלה: בחינה – משימת  אוריינות מדעית

 מגמת מדעי המחשב

המגמה מכשירה את בוגריה לעסוק בהנדסת תוכנה ובתכנות מחשבים. תלמידי המגמה מתנסים בחיפוש פתרונות לבעיות אלגוריתמיות, ניתוח ותכנון של מערכות תוכנה, תיכון מערכות המשלבות אינטרנט ובינה מלאכותית. כל אלה תוך כדי שימוש בשיטות וכלים מתקדמיםהמגמה מיועדת לתלמידים מצטיינים בעלי חשיבה מופשטת ובעלי יכולות גבוהות בתחומי מדע והנדסה, המגלים נכונות לעמוד באתגרים. בנוסף למקצוע מדעי המחשב, על תלמידי המגמה לבחור במקצוע מדעי.בוגרי המגמה העומדים בהצלחה בבחינות הבגרות זכאים לקבלת מקדם הטבה (בונוס) בעת קבלתם למוסדות להשכלה גבוהה.

תנאי קבלה: בחינה בחשיבה אלגוריתמית , מתמטיקה -4 יח"ל ומעלה.

 מגמת אומנויות העיצוב -  התלמידים והתלמידות הלומדים במגמה זו רוכשים בסיס ידע רחב  באומנות ובעיצוב  המאפשר להם להציע פתרונות בינתחומיים מגוונים ויצירתיים המביאים בחשבון גם שיקולים מתחומי הנדסת אנוש, אקולוגיה ואיכות חיים. הלמידה במגמה זו שמה דגש על השמירה והטיפוח של הסגנון האישי, הייחודי של התלמידים.

תנאי קבלה: בחינה מעשית ותיק עבודות.

מגמת תקשורת - מקומה של התקשורת בחיינו שזור בלב לבה של התרבותונוגע בכל אלמנט בחיי האדםאם בערוצי התקשורת המעבירים לו מידעמספרים את סיפורה של האנושותמשקפים ומבנים מציאות ונטמעים בכל אורחות חייוואם בצורך הבלתי פוסק לייצר קשרים ותקשורת בין בני האדםלהבין ולהיות מובנים ולהשתייך כבני תרבותכבניה של קהילת האנושות. תלמידי מגמת התקשורת יבחנו את הקשר הזה כפי שהוא משתקף בראי הקולנוע, הטלוויזיה והעיתונות, תוך פיתוח אוריינות חזותית וחשיבה ביקורתית.

תנאי קבלה: ראיון אישי עם רכזת המגמה, אהבה לתחום הקולנוע ,טלוויזיה ,אינטרנט ועיתונות.

 מגמת תיאטרוןמגמת התיאטרון מאפשרת לתלמיד לעבור תהליך משמעותי של העצמה וביטוי אישי.  דרך ההעמקה והחשיפה ליצירה התיאטרונית בתרבויות לאורך התקופות השונות וההיכרות עם סגנונות היצירה השוניםהתלמיד לומד לפתח את הקול היצירתי שלו במרחב החברתי, עד לכדי התנסות בחוויה התיאטרונית במלואה.

תנאי קבלה: הצגת מונולוג וראיון אישי עם רכזת המגמה.

"אזרחות גלובלית" תכנית המשלבת את נושא האזרחות הגלובלית כציר מארגן בלימודי 3 יחידות ההגבר באזרחות, כך שתלמיד בית הספר יוכל לסיים לימודיו התיכוניים במגמת אזרחות מורחבת (5 יחל') עם העמקה בתובנות גלובליות.

 השפה הסינית – חדש החל משנה"ל תשע"ט

 סין כיום היא המעצמה הכלכלית השנייה בגודלה בעולם, וצפויה לעקוף את ארצות הברית בתוך שנים ספורות. למרות פריחתה העסקית ושגשוגה של סין, והעובדה שכולנו יודעים שרוב התעשייה היא "made in china", מרבית תושבי סין אינם דוברי אנגלית, וכל מי שמעוניין לחדור לשוק הסיני ולעשות עסקים עמם, נדרש להשתמש בשירותי מתורגמנים. בישראל אנשי עסקים רבים ראו את הנולד והבינו כי כדי להתקדם ולהצליח בזירה הבינלאומית, לא ניתן להסתפק יותר רק באנגלית כשפה זרה שנייה. בגלל פריחת היחסים העסקיים שבין ישראל וסין, נוצרה גם עלייה חדה של למידת סינית בכל טווח הגילאים, כשפת העתיד לעסקים בינלאומיים. לצורך כך גם ניתן לגשת לבחינת בגרות בסינית בתיכון ברמת 5  יח"ל וכן ללמוד סינית באוניברסיטאות ובמסגרות לימוד רבות נוספות בישראל ובחו"ל. ידיעת השפה הסינית פתחה ועוד תפתח לילדכם בעתיד דלת לאינספור אפשרויות עסקיות כיזמים ישראלים.

כמו כן נותן בית הספר מענה בתחומי המתמטיקה והאנגלית ברמות הלימוד השונות (3-5 יח"ל) לקידום תעודת בגרות איכותית. 


בית הספר הינו ציבורי בבנייתו מעורבים משרד החינוך, עיריית חולון, קרן ג'ייקובס, העמותה לקידום החינוך לזכרו של שי דנור ז"ל, קרן ברכה והמכון לחינוך דמוקרטי. אנו נהנים מתמיכה רחבה של הורי בית הספר, שמשתפים עמנו פעולה ותומכים בעבודתנו החינוכית.


מיקומו של בית הספר התיכון נמצא ליד מרכז עזריאלי חולון. המבנה תוכנן בהתאם לפרוגרמה החינוכית הייחודית של בית הספר המאפשר להגשים חלומות נוספים. בית הספר נהנה מהקרבה לעיר כמו גם מהקרבה לתעשייה היצרנית ולתעשיית ההייטק.


אני מאחלת לכם הרבה הצלחה בהגרלה לבית הספר, ולאחר שתתקבלו ותלמדו אצלנו - הנאה וסיפוק בלימודיכם.

אתם מוזמנים לכתוב לנו.


מחכה לראותכם אתנו!

שוש קיפר

מנהלת ביה"ס השש שנתי