דבר המנהלת למועמדים

 
הי, אני נועה. לחצו כאן

לכל המתעניינים ברישום לבית הספר החדש חולון (ברוח HTH) שלום,


אנו שמחים ומברכים אתכם על כניסתכם לאתר שלנו. 


בשלב זה של חייכם, אתם נמצאים בנקודה של בחירת דרככם החינוכית ועליכם לבחור מהו מסלול המשך הלמידה שלכם בחטיבת הביניים ובחטיבה העליונה. בשלב זה עליכם לשקול צעדיכם ולבחון את הדרך המתאימה לכם. אם הגעתם לאתר שלנו סימן שאתם מחפשים דרך יצירתית ללמידה, דרך ששמה את האדם במרכז העשייה החינוכית ורואה לעצמה מחויבות להביא כל אדם לכדי מיצוי יכולותיו והפוטנציאל הגלום בו.  הנה לפניכם מספר נושאים שכדאי שתדעו עלינו: 

בשנת הלימודים תשע"ו לומדים בבית הספר 350 תלמידים בשכבות ז עד י. בשנת הלימודים תשע"ז יוכלו להצטרף לבית הספר עוד כ-100 תלמידים לשכבה ז' (כך ילמדו בביה"ס בתשע"ז כ-450 תלמידים). 


חשוב לנו שיגיעו ללמוד בבית הספר שלנו תלמידים שרוצים ומתחייבים ללמוד בלמידה מבוססת פרויקטים, הדורשת אחריות אישית,סקרנות,יזמות, התנהגות נאותה, מקצועיות  ויצירתיות. זאת הסיבה שאנו דורשים מכל תלמיד להשתתף בהליך הבא:

* יום התנסות - ימי ההתנסות יתקיימו ב 14/2 וב15/2 בשעות הצהריים.

* ראיון אישי על ידי הנהלת בית הספר.

* הגרלה מבוקרת תתקיים בעיריית חולון.  


הקבלה לבית הספר תלויה בהשתתפות בשלוש השלבים הנ"ל


כדי לקיים למידה מבוססת פרויקטים, אנו מקפידים על כיתות אם קטנות יחסית, על יחס אישי לכל תלמיד ועל דיאלוג עם הצוות כדרך ההתנהלות שלנו.


בבית הספר יש לנו צוות מורים יוצא דופן, העוסק בחינוך מתוך תחושת שליחות, באהבה ובסקרנות, ועושה הכל,  כדי להביא לכדי הצלחה של התלמידה והתלמיד תוך עבודה ופתוח מתמיד של מודל הלמידה מבוססת הפרויקטים בעלת מכוונות לקהילה. אצלנו, מתקיימת עבודת צוות אמתית, המדגימה הלכה למעשה סינרגיה בין משתתפי התהליך החינוכי תלמידים ומורים ומתוך אמונה משותפת בתפיסה ובמודל שהקמנו.


הלמידה אצלנו ייחודית. אנו מדברים על למידה שהיא רלוונטית לתלמידים, קשורה לנעשה בעולם, בין-תחומית, בעלת היבטים ערכיים,כוללת חקר ועשייה תוך עיסוק בשאלות מרתקות. האמור נכון לגבי לימודי המדעים, הרוח (הומניסטיקה), טכנולוגיה והאמנויות וכן הלמידה במגמות הלימוד השונות. 


בשנה"ל תשע"ו נפתחו בבית הספר מגמות לימוד בעלות אופי המזמן למידה מבוססת פרויקטים:


מגמה מדעית הנדסית – בדגש מגמה מדעית הנדסית בדגש Bioinspiration. במגמה משתלבים מקצועות ההנדסה והביולוגיה ליצירת פרוייקט גמר בינתחומי המשלב את התוצר ההנדסי שמפותח בהשראת הטבע והמבנים בטבע.


מגמת אומנויות העיצוב -  התלמידים והתלמידות הלומדים במגמה זו רוכשים בסיס ידע רחב  באומנות ובעיצוב  המאפשר להם להציע פתרונות בינתחומיים מגוונים ויצירתיים המביאים בחשבון גם שיקולים מתחומי הנדסת אנוש, אקולוגיה ואיכות חיים.


מגמת תקשורת ויחסים בינלאומיים – מגמה המיועדת לתלמידי העולם. במגמה עוסקים בניתוח ובהבנת תהליכים תקשורתיים והשלכותיהם על תחומים חברתיים, משפטיים, פסיכולוגיים, כלכליים, פוליטיים, טכנולוגיים ותרבותיים.  


מדעי הסביבה –למידת תחום מדעי הסביבה כוללת עיסוק רב תחומי בנושאים חברתיים וערכיים

 

כמו כן נותן בית הספר מענה בתחומי המתמטיקה והאנגלית ברמות הלימוד השונות (3-5 יח"ל) לקידום תעודת בגרות איכותית. 


בית הספר הינו ציבורי בבנייתו מעורבים משרד החינוך, עיריית חולון, קרן ג'ייקובס, העמותה לקידום החינוך לזכרו של שי דנור ז"ל, קרן ברכה והמכון לחינוך דמוקרטי. אנו נהנים מתמיכה רחבה של הורי בית הספר, שמשתפים עמנו פעולה ותומכים בעבודתנו החינוכית.


בתשע"ז יעברו תלמידי י', י"א למתחם החדש של התיכון ליד מרכז עזריאלי חולון. המבנה תוכנן בהתאם לפרוגרמה החינוכית הייחודית של בית הספר ויאפשר להגשים חלומות נוספים. בית הספר ייהנה מהקרבה לעיר כמו גם מהקרבה לתעשייה היצרנית ולתעשיית ההייטק.


אני מאחלת לכם הרבה הצלחה בהגרלה לבית הספר, ולאחר שתתקבלו ותלמדו אצלנו - הנאה וסיפוק בלימודיכם.

אתם מוזמנים לכתוב לנו.


מחכה לראותכם אתנו!

רינה כהן