סיכום פרויקטים בשנת תשפ״א

דבר המנהלת

הורים ותלמידים יקרים,

בהתרגשות רבה אני שמחה להציג לכם את ספר הפרויקטים הרביעי במספר של בית ספרנו לשנת הלימודים תשפ"א. הספר העשיר והמרגש מציג את העשייה הבית ספרית שלכם, תלמידים יקרים, עשייה המביאה לידי ביטוי כשרון רב , יכולות רב תחומיות, וערכים אותם מטמיע בית הספר שלנו.

ספר הפרויקטים הזה מגיע בסיומה של שנה מן הקשות שידענו: תחילה משבר הקורונה שהיכה בבתים רבים במדינת ישראל, והפך את מעגל חיינו לשונה מאתגר, ולאחרונה, מבצע " שומר החומות" בעזה, אירוע מלחמתי שגבה קורבנות והרס, והשפיע על כל אחת ואחד מאיתנו. ברמה האישית והמשפחתית.

בשנה זו היכרנו בצורה מועצמת את טכנולוגית ה"זום/גוגל מיט", הלמידה מרחוק, שאפשרה לנו לשמור על רקמת לימודים גם במצב שבו שערי בית הספר היו נעולים בשל מגפת הקורונה, והמבצע הצבאי "שומר חומות" בעזה. למרות השונות שבלמידה מקוונת, הצלחנו לעמוד במשימה הכבירה של שמירת תהליך לימודי מצוין גם בתקופות קשות, לפתח פרויקטים ולהוציאם אל הפועל בצורה הטובה ביותר , ועל כך גאוותנו.

הספר המיוחד הזה מציג את הפרויקטים שהופקו על ידי השכבות השונות, והן משקפות עושר רעיוני ויכולות לימודיות גבוהות. האשראי מגיע בראש ובראשונה לכם, תלמידים יקרים, ולצוות המורים המסור של בית הספר הפועל לילות כימים כדי ללוות אתכם מקרוב בפעילותכם בבית הספר. אנו מתקרבים לסוף השנה והאתגרים שלפנינו גדולים מאד. אני משוכנעת בכל ליבי שבית הספר הייחודי שלנו ימשיך את יצירתו הייחודית גם בתנאים הבלתי רגילים שבהם אנו מתמודדים. אל לנו לשכוח לרגע שהסכנות הבריאותיות לא חלפו עדיין לחלוטין ועל כן עלינו לשמור על כל הוראות הבטיחות הנדרשות, כדי שהתקופה המאתגרת הזו תעבור על כולנו בשלום.

אני מבקשת בהזדמנות הזו להודות לרכזות ההיברידיות - הלה ברודי וענבל הלצר על הכנת מערכות לימוד גמישות ויצירתיות לאורך כל השנה על אף הקשיים האובייקטיביים החיצוניים שאפשרו למידה רציפה. למנטורים שלנו איתי דויטש, מאיה מירוז, מיכל פרנקו דבש, והלה רכזת פדגוגית , על ההובלה וההדרכה המקצועית והבלתי מתפשרת, לצוות המורים שלנו המסור והמקצועי, שעבדו ימים כלילות לאורך כל השנה המאתגרת הזו והובילו את התלמידים בהקניית מיומנויות וכלים משולבים בלמידה מרחוק על בסיס למידה מבוססת פרויקטים באמונה רבה.

תודות מעומק הלב לענבל הלצר ולחמוטל אלעד על עריכת ספר הפרויקטים תשפ"א בצורה מקצועית .

גאה בכולכם,

שוש קיפר

מנהלת קמפוס פרס שש שנתי, חולון

שכבת י תשפא
שכבת יא תשפא
שכבת יב תשפא