תחת מעקב / under attack

מורה: ניר מאיר

תוצר: תערוכת אמנות בחניון בית הספר

משך הפרויקט: חודש ראשון ללימודים בכיתה יב׳

בתוך מראית העין של פתיחות קיצונית וליברליזם, אפשרויות אינסופיות של בחירה וכלכלה, של מראה חיצוני והלכות התנהגות, של חופש מיני והכפלת הידע האנושי ברשת מדי יממה - מסתתרת אימה. תרבות הביטול גוזרת שתיקה גם על הקולניים והנועזים במיוחד. יוצרים רבים היום לא היו מוצאים אכסניה ובמה ליצירות המופת עליהם נבנתה הציוויליזציה. אנו במהלך דמוקרטי של מחיקת ההיסטוריה התרבותית, ומבחירה.

בתוך כל מראית העין של שפע הבחירה והחופש אנו מחוייבים לצעוד בתלם בו בחרנו, מבלי לסטות ימינה ושמאלה ולו בצעד אחד. הכל מתועד ובקפידה. אל תוך השינה אנו מחויבים לשקוע כמו מתוך הפער ואימה, שמא תתגלה יומיומיות קטנה ובתוכה תבצבץ ותתגלה חריגה מההגדרה אליה תוייגנו. גוללים במשך שעות את האינסטגרם האינסופי ולא מוצאים כוחות למחוק את האפליקציה משום שהחיצוני והפנימי דבקו יחד בתוך המסך. בחלומותינו צבוע הכל בשלל פילטרים ותנוחות. אבד לנו העולם שמאחורי הקלעים. התת מודע מנוהל על ידי בינה מלאכותית מהירה מאיתנו פי כמה וכמה.

אם כן, בתערוכה הזאת אנחנו מנסים ומנסות לתת ביטוי למהלך הפנימי והקיומי של מאחורי הקלעים. להשיב לעצמנו את האישי האמיתי, את זה שאנחנו לא מורשים לחשוף. אנו מגיבים למפלצת המדיה שבתוכה אנו חיים ומנסים להסח מקומות מפלט שבו נוכל להפסיק לשווק את עצמנו מבלי לדעת אם זה אנחנו או מסיכה.

נופר שגיא

מיכל בן עוזיה

יונתן גולדפייז

אסתר טסלר

נדב אלוני ואייל דר

לינוי שאול

אלייה אבלריאן

יאיר אליעזר

מעיין הולנדר

דרו לזרוביץ׳